Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PB2020.222NL
PB2020.222NL
5S-PB2020.222NL
PB2020.222NL
FIXED IND 2.2UH 21.8A 2.8 MOHM
Product Description
Series:PB2020NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:2.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):21.8A
Q @ Freq:40A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)"