Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PB2020.153NLT
PB2020.153NLT
5S-PB2020.153NLT
PB2020.153NLT
FIXED IND 15UH 9.7A 13 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PB2020NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 15|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 9.7A |
| Q @ Freq: | 18A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 13 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)" |