PB2020.103NLT
5S-PB2020.103NLT
PB2020.103NLT
FIXED IND 10UH 12.6A 7.8 MOHM
Type:-
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):12.6A
Q @ Freq:20A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.940"" L x 0.820"" W (23.87mm x 20.83mm)","0.400"" (10.16mm)"