Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4345.122NLT
PA4345.122NLT
5S-PA4345.122NLT
PA4345.122NLT
FIXED IND 1.2UH 6.2A 28 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4345NLT |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6.2A |
| Q @ Freq: | 11A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 28 mOhm Max |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.079"" (2.00mm)" |