Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4343.102NLT
PA4343.102NLT
5S-PA4343.102NLT
PA4343.102NLT
FIXED IND 1UH 30A 2.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4343NLT |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 30A |
| Q @ Freq: | 48A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.3 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.551"" L x 0.504"" W (14.00mm x 12.80mm)","0.256"" (6.50mm)" |