Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4341.472NLT
PA4341.472NLT
5S-PA4341.472NLT
PA4341.472NLT
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.5A |
| Q @ Freq: | 10A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 40 mOhm Max |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.272"" W (7.60mm x 6.90mm)","0.118"" (3.00mm)" |