Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4341.123NLT
PA4341.123NLT
5S-PA4341.123NLT
PA4341.123NLT
FIXED IND 12UH 3.3A 93 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4341NLT |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.3A |
| Q @ Freq: | 5.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 93 mOhm Max |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.272"" W (7.60mm x 6.90mm)","0.118"" (3.00mm)" |