Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4340.221NLT
PA4340.221NLT
5S-PA4340.221NLT
PA4340.221NLT
FIXED IND 220NH 15.5A 4.4 MOHM
Product Description
| Series: | PA4340NLT |
| Function: | Molded |
| Type: | - |
| Inductance: | 220nH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 15.5A |
| Q @ Freq: | 21A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 4.4 mOhm Max |
| Size / Dimension: | AEC-Q200 |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.236"" L x 0.213"" W (6.00mm x 5.40mm)","0.118"" (3.00mm)" |