Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4335.222NLT
PA4335.222NLT
5S-PA4335.222NLT
PA4335.222NLT
FIXED IND 2.2UH 1.9A 120 MOHM
Product Description
| Series: | PA4335 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.9A |
| Q @ Freq: | 2.6A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 120 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 32MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.106"" L x 0.087"" W (2.70mm x 2.20mm)","0.047"" (1.20mm)" |