Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4333.222NLT
PA4333.222NLT
5S-PA4333.222NLT
PA4333.222NLT
FIXED IND 2.2UH 5.65A 18 MOHM
Product Description
| Series: | PA4333 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 2.2|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 5.65A |
| Q @ Freq: | 6.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 18 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 24MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.291"" L x 0.268"" W (7.40mm x 6.80mm)","0.126"" (3.20mm)" |