PA4332.152NLT
5S-PA4332.152NLT
PA4332.152NLT
FIXED IND 1.5UH 5.2A 36 MOHM SMD
Product Description
Series:PA4332
Function:Wirewound
Type:Iron
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.2A
Q @ Freq:7.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:36 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:30MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.165"" L x 0.165"" W (4.20mm x 4.20mm)","0.079"" (2.00mm)"