Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4331.681NLT
PA4331.681NLT
5S-PA4331.681NLT
PA4331.681NLT
FIXED IND 680NH 3.4A 42 MOHM
Product Description
| Series: | PA4331 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 680nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.4A |
| Q @ Freq: | 5.8A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 42 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 63MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.126"" L x 0.126"" W (3.20mm x 3.20mm)","0.047"" (1.20mm)" |