Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4331.472NLT
PA4331.472NLT
5S-PA4331.472NLT
PA4331.472NLT
FIXED IND 4.7UH 1.3A 235 MOHM
Product Description
| Series: | PA4331 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Iron |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | 2A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 235 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 20MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.126"" L x 0.126"" W (3.20mm x 3.20mm)","0.047"" (1.20mm)" |