Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4330.102NLT
PA4330.102NLT
5S-PA4330.102NLT
PA4330.102NLT
FIXED IND 1UH 2.35A 90 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4330 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 2.35A |
| Q @ Freq: | 3.35A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 90 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | 70MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1MHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.087"" L x 0.071"" W (2.20mm x 1.80mm)","0.039"" (1.00mm)" |