Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4322.103NLT
PA4322.103NLT
5S-PA4322.103NLT
PA4322.103NLT
FIXED IND 10UH 980MA 70 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4322 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 980mA |
| Q @ Freq: | 850mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 70 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,"Nonstandard, Corner Terminals",-,"0.201"" L x 0.201"" W (5.10mm x 5.10mm)","0.122"" (3.10mm)" |