Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4321.152NLT
PA4321.152NLT
5S-PA4321.152NLT
PA4321.152NLT
FIXED IND 1.5UH 7.8A 5.1 MOHM
Product Description
| Series: | PA4321 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1.5|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 7.8A |
| Q @ Freq: | 5.44A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 5.1 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,"Nonstandard, Corner Terminals",-,"0.394"" L x 0.402"" W (10.00mm x 10.20mm)","0.201"" (5.10mm)" |