Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4319.224NLT
PA4319.224NLT
5S-PA4319.224NLT
PA4319.224NLT
FIXED IND 220UH 410MA 710 MOHM
Product Description
| Series: | PA4319 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 220|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 410mA |
| Q @ Freq: | 350mA |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 710 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,"Nonstandard, Corner Terminals",-,"0.287"" L x 0.287"" W (7.30mm x 7.30mm)","0.160"" (4.10mm)" |