Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4305.102NLT
PA4305.102NLT
5S-PA4305.102NLT
PA4305.102NLT
FIXED IND 1UH 6.1A 38 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4305 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 6.1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 38 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.248"" L x 0.248"" W (6.30mm x 6.30mm)","0.126"" (3.20mm)" |