Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4304.123NLT
PA4304.123NLT
5S-PA4304.123NLT
PA4304.123NLT
FIXED IND 12UH 3.5A 27 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4304 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 12|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 3.5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 27 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.492"" W (12.50mm x 12.50mm)","0.236"" (6.00mm)" |