Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4302.102NLT
PA4302.102NLT
5S-PA4302.102NLT
PA4302.102NLT
FIXED IND 1UH 7.5A 20 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA4302 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 7.5A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 20 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.295"" L x 0.295"" W (7.50mm x 7.50mm)","0.220"" (5.60mm)" |