Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4301.823NLT
PA4301.823NLT
5S-PA4301.823NLT
PA4301.823NLT
FIXED IND 82UH 570MA 403 MOHM
Product Description
| Series: | PA4301 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 82|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 570mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 403 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.283"" L x 0.283"" W (7.20mm x 7.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |