Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4301.272NLT
PA4301.272NLT
5S-PA4301.272NLT
PA4301.272NLT
FIXED IND 2.7UH 2.84A 27.3 MOHM
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 2.7|ìH |
| Tolerance: | ?à30% |
| DC Resistance (DCR): | 2.84A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 27.3 mOhm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.283"" L x 0.283"" W (7.20mm x 7.20mm)","0.118"" (3.00mm)" |