PA4300.562NLT
5S-PA4300.562NLT
PA4300.562NLT
FIXED IND 5.6UH 1.76A 44.2 MOHM
Product Description
Series:PA4300
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:5.6|ìH
Tolerance:?à30%
DC Resistance (DCR):1.76A
Q @ Freq:-
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:44.2 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.240"" W (6.10mm x 6.10mm)","0.118"" (3.00mm)"