Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4300.394NLT
PA4300.394NLT
5S-PA4300.394NLT
PA4300.394NLT
FIXED IND 390UH 210MA 2.4 OHM
Product Description
| Series: | PA4300 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 390|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 210mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.4 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.240"" L x 0.240"" W (6.10mm x 6.10mm)","0.118"" (3.00mm)" |