Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA4025.361HL
PA4025.361HL
5S-PA4025.361HL
PA4025.361HL
FIXED IND 360NH 36A 0.29 MOHM
Product Description
Series:PA4025.XXXHL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:360nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):36A
Q @ Freq:46A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.29 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.409"" L x 0.268"" W (10.40mm x 6.80mm)","0.500"" (12.70mm)"