Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3790.181HL
PA3790.181HL
5S-PA3790.181HL
PA3790.181HL
FIXED IND 180NH 57A 0.29 MOHM
Product Description
Series:PA3790HL
Function:-
Type:-
Inductance:180nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):57A
Q @ Freq:70A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:0.29 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.315"" W (12.50mm x 8.00mm)","0.315"" (8.00mm)"