PA3790.151HLT
5S-PA3790.151HLT
PA3790.151HLT
FIXED IND 150NH 57A 0.29 MOHM
Product Description
Series:PA3790.XXXHL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:150nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):57A
Q @ Freq:98A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.29 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.492"" L x 0.315"" W (12.50mm x 8.00mm)","0.315"" (8.00mm)"