Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3784.181HL
PA3784.181HL
5S-PA3784.181HL
PA3784.181HL
FIXED IND 180NH 70A 0.18 MOHM
Product Description
Series:PA3784HL
Function:-
Type:-
Inductance:180nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):70A
Q @ Freq:55A
Current Rating:-
Current - Saturation:0.18 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.394"" L x 0.315"" W (10.00mm x 8.00mm)","0.315"" (8.00mm)"