Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3779.181HL
PA3779.181HL
5S-PA3779.181HL
PA3779.181HL
FIXED IND 180NH 56A 0.29 MOHM
Product Description
Series:PA3779HL
Function:-
Type:-
Inductance:180nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):56A
Q @ Freq:54A
Current Rating:-
Current - Saturation:0.29 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.449"" L x 0.276"" W (11.40mm x 7.00mm)","0.315"" (8.00mm)"