Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3288.151HLT
PA3288.151HLT
5S-PA3288.151HLT
PA3288.151HLT
FIXED IND 150NH 64A 0.29 MOHM
Product Description
| Series: | PA3288HL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 150nH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 64A |
| Q @ Freq: | 70A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 0.29 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.362"" L x 0.244"" W (9.20mm x 6.20mm)","0.315"" (8.00mm)" |