Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3288.151HL
PA3288.151HL
5S-PA3288.151HL
PA3288.151HL
FIXED INDUCT 150NH 64A 0.29 MOHM
Product Description
Series:PA3288HL
Function:-
Type:-
Inductance:150nH
Tolerance:-
DC Resistance (DCR):64A
Q @ Freq:70A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.29 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.362"" L x 0.244"" W (9.20mm x 6.20mm)","0.315"" (8.00mm)"