Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA3136.211HL
PA3136.211HL
5S-PA3136.211HL
PA3136.211HL
FIXED INDUCT 210NH 50A 0.23 MOHM
Product Description
Series:PA3136HL
Function:-
Type:-
Inductance:210nH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):50A
Q @ Freq:25A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.23 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.543"" L x 0.315"" W (13.80mm x 8.00mm)","0.157"" (4.00mm)"