Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2983.650HLT
PA2983.650HLT
5S-PA2983.650HLT
PA2983.650HLT
FIXED IND 65NH 30A 0.33 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA2893.XXXHL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 65nH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 30A |
| Q @ Freq: | 29.5A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 0.33 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.197"" L x 0.158"" W (5.00mm x 4.00mm)","0.157"" (4.00mm)" |