Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2982.101HL
PA2982.101HL
5S-PA2982.101HL
PA2982.101HL
FIXED IND 100NH 62A SMD
Product Description
Series:PA2982.XXXHL
Function:-
Type:-
Inductance:100nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):62A
Q @ Freq:77A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:-
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.433"" L x 0.315"" W (11.00mm x 8.00mm)","0.201"" (5.10mm)"