Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2891.211HL
PA2891.211HL
5S-PA2891.211HL
PA2891.211HL
FIXED IND 210NH 72A 0.22 MOHM
Product Description
Series:PA2891HL
Function:-
Type:-
Inductance:210nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):72A
Q @ Freq:71A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.22 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.539"" L x 0.510"" W (13.70mm x 12.95mm)",-