Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2729.603NL
PA2729.603NL
5S-PA2729.603NL
PA2729.603NL
FIXED IND 60.3UH 5.1A 31.5 MOHM
Product Description
Series:PA2729.XXXNL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:60.3|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):5.1A
Q @ Freq:6.2A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:31.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.875"" L x 0.750"" W (22.23mm x 19.05mm)","0.480"" (12.20mm)"