Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2729.383NL
PA2729.383NL
5S-PA2729.383NL
PA2729.383NL
FIXED IND 38.3UH 6.5A 19.7 MOHM
Product Description
Series:PA2729.XXXNL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:38.3|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):6.5A
Q @ Freq:7.8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:19.7 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.875"" L x 0.750"" W (22.23mm x 19.05mm)","0.480"" (12.20mm)"