Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2607.151NLT
PA2607.151NLT
5S-PA2607.151NLT
PA2607.151NLT
FIXED IND 150NH 41A 0.29 MOHM
Product Description
| Series: | PA2607NL |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 150nH |
| Tolerance: | ?à15% |
| DC Resistance (DCR): | 41A |
| Q @ Freq: | 72A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 0.29 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.406"" L x 0.301"" W (10.31mm x 7.65mm)","0.291"" (7.40mm)" |