Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2080.141NL
PA2080.141NL
5S-PA2080.141NL
PA2080.141NL
FIXED IND 140NH 40A 0.49 MOHM TH
Product Description
Series:PA2080NL
Function:-
Type:-
Inductance:140nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):40A
Q @ Freq:80A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.49 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Through Hole,Radial,-,"0.415"" L x 0.295"" W (10.54mm x 7.50mm)","0.350"" (8.90mm)"