Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2050.782NL
PA2050.782NL
5S-PA2050.782NL
PA2050.782NL
FIXED IND 7.8UH 13.3A 5.1 MOHM
Product Description
Series:PA2050.XXXNL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:7.8|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):13.3A
Q @ Freq:18A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:5.1 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.875"" L x 0.750"" W (22.23mm x 19.05mm)","0.480"" (12.20mm)"