Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2050.582NL
PA2050.582NL
5S-PA2050.582NL
PA2050.582NL
FIXED IND 5.8UH 14.4A 4.4 MOHM
Product Description
Series:PA2050.XXXNL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:5.8|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):14.4A
Q @ Freq:22A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.4 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.875"" L x 0.750"" W (22.23mm x 19.05mm)","0.480"" (12.20mm)"