Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA2050.233NL
PA2050.233NL
5S-PA2050.233NL
PA2050.233NL
FIXED IND 23UH 8A 13.7 MOHM SMD
Product Description
Series:PA2050.XXXNL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:23|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):8A
Q @ Freq:9.8A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:13.7 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.875"" L x 0.750"" W (22.23mm x 19.05mm)","0.480"" (12.20mm)"