Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1894.221NL
PA1894.221NL
5S-PA1894.221NL
PA1894.221NL
FIXED IND 220NH 35A 0.64 MOHM TH
Product Description
Series:PA1894NL
Function:-
Type:-
Inductance:220nH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):35A
Q @ Freq:63A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:0.64 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Through Hole,Radial,-,"0.394"" L x 0.354"" W (10.00mm x 9.00mm)","0.394"" (10.00mm)"