Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1512.700NLT
PA1512.700NLT
5S-PA1512.700NLT
PA1512.700NLT
FIXED IND 72NH 31A 0.27 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PA1512 |
| Function: | - |
| Type: | - |
| Inductance: | 72nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 31A |
| Q @ Freq: | 50A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 0.27 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.276"" L x 0.276"" W (7.00mm x 7.00mm)","0.195"" (4.96mm)" |