Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1494.622NL
PA1494.622NL
5S-PA1494.622NL
PA1494.622NL
FIXED IND 6.2UH 9A 1.8 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.2|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):9A
Q @ Freq:11A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"