PA1494.242NLT
5S-PA1494.242NLT
PA1494.242NLT
FIXED IND 2.42UH 30A 1.8 MOHM
Type:-
Inductance:2.42|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):30A
Q @ Freq:35A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"