Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1494.162NL
PA1494.162NL
5S-PA1494.162NL
PA1494.162NL
FIXED IND 1.6UH 37A 1.8 MOHM SMD
Product Description
Series:PA1X9XNL
Function:-
Type:-
Inductance:1.6|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):37A
Q @ Freq:55A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.8 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"