Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1393.152NL
PA1393.152NL
5S-PA1393.152NL
PA1393.152NL
FIXED IND 1.5UH 36A 1.43 MOHM
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):36A
Q @ Freq:43A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.43 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W x 0.290"" H (19.81mm x 19.56mm x 7.37mm)",-