PA1393.102NLT
5S-PA1393.102NLT
PA1393.102NLT
FIXED IND 1UH 42A 1.43 MOHM SMD
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):42A
Q @ Freq:68A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.43 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"