Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PA1393.102NL
PA1393.102NL
5S-PA1393.102NL
PA1393.102NL
FIXED IND 1UH 42A 1.43 MOHM SMD
Product Description
Series:PA1X9XNL
Function:-
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à15%
DC Resistance (DCR):42A
Q @ Freq:68A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.43 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.780"" L x 0.770"" W (19.81mm x 19.56mm)","0.290"" (7.37mm)"